با دیناکالا آسان بفروشید و کسب درآمد اینترنتی خود را آغاز نمایید!

بهترین بالابر ساختمانی

بازدید: 1,286 بازدید
خرید بالابر مصالح ساختمانی

بالابر ساختمانی خوب کدام است؟

خرید دستگاه بالابر مصالح ساختمانی باکیفیت، نگرانی بسیاری از افرادی است که قصد ساخت‌وساز یا بازسازی ساختمان رادارند.بالابر مصالح ساختمانی باکیفیت و قابل‌اعتماد یکی از مهم‌ترین مواردی است که سازندگان ساختمان، مهندسان، پیمانکارها باید در مورد آن فکر کنند! مهم‌ترین فاکتورها برای خرید بالابر ساختمانی ایمن و باکیفیت، چیست؟ سرعت الکتروموتور نباید از ۱۴۷۰ دور در دقیقه بیشتر شود سیم‌پیچی الکتروموتور صددرصد مس و روتور الکتروموتور دوتکه یا جوشکاری شده نباشد، الکتروموتور بالابر تک‌فاز برای ساختمان‌بیشتر از ۲۰ متر ارتفاع باید ۳ اسب بخار انتخاب شود.

بالابرساختمانی ارزان قیمت

در کارهای سبک نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای خرید بالابر با کیفیت نیست و می‌توانی از بالابرهای با الکتروموتور دو اسب یا سه هزار دور ۳Hp هم استفاده کنید که قیمت آنها ارزان‌تر است سه چیز در تشکیل بالابر بسیار اهمیت دارد الکتروموتور، گیربکس، شاسی که انتخاب این سه مورد بر قیمت بالابر تأثیر دارد سایر موارد مصرفی همه یکسان است اما در مورد تمامی متعلقات بالابر ساختمانی در ادامه توضیح خواهم داد.

گیربکس بالابر مصالح ساختمانی

بسیار مهم است که گیربکس بالابر ساختمانی یا جعبه‌دنده، بالابر مصالح ساختمانی، با دور الکتروموتور همخوانی داشته باشد. جعبه‌دنده یا گیربکس برای بالابر مصالح ساختمانی تک‌فاز حتماً سری VF86 نسبت یک به ۴۸ انتخاب شود. برای بالابر ساختمانی با الکتروموتور سه‌فاز از گیربکس VF110،VF130، VF150 نسبت به توان الکتروموتور استفاده می‌شود.

همه گیربکس‌های خوب، برای بالابر ساختمانی بیشتر ساخت اصفهان هستند و بنام گیربکس اصفهان معروف است. بهتر‌ین گیربکس‌های بالابر ساختمانی عبارت‌اند از گیربکس شاکرین، گیربکس سهند، گیربکس روانکار، گیربکس نقش‌جهان، گیربکس یکتا، و بسیار دیگر از سازندگان گیربکس بالابر هستند که انواع گیربکس‌ها را تولید می‌کنند که در ادامه در مورد انتخاب گیربکس بر اساس نوع الکتروموتور توضیح می‌دهم.

شاسی بالابر مصالح ساختمانی

یکی از موارد مهم دیگر شاسی بالابر است که تمام متعلقات بر روی آن نصب می‌شود و بالابر آنگاه قابل‌استفاده می‌گردد شاسی بالابر بر اساس نوع بالابر و توان حمل بار در اندازه‌های مختلف برای بالابرهای ۳۵۰ کیلو، بالابر ۵۰۰ کیلو، بالابر ۷۰۰ کیلو، بالابر ۱ تن ساخته می‌شوند بیشترین نوع که تولید می‌گردد را شاسی بالابر ۳۵۰ کیلویی، به خود اختصاص داده است.این شاسی‌ها در کارگاه بالابر سازی محمدی به‌صورت استاندارد طراحی، تولید و روانه بازار می‌شوند شاسی‌های که ما مییسازیم از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شاسی به مطلب شاسی بالابر ساختمانی مراجعه نمایید.

Construction hoist Chassis
شاسی بالابر مصالح ساختمانی

شاسی بالابر ساختمانی

تعریف شاسی بالابر مصالح ساختمانی: به بدنه و اسکلت بالابر شاسی می‌گویند شاسی متشکل از پایه‌های بالابر، بازویی بالابر، ریل بالابر، کالسکه بالابر، قرقره سیم‌بکسل جمع کن بالابر، تسمه زیر دینامی، و قاب محافظ تسمه که به‌تمامی موارد ذکر شده شاسی بالابر ساختمانی گفته می‌شود.

شاسی‌ها بر اساس توان الکتروموتور و گیربکس در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود که شاسی بالابر ساختمانی تک‌فاز در بین آنها بیشتر تولید می‌شود سایر شاسی‌ها به سفارش متقاضی و بسیار کمتر از شاسی بالابر تک‌فاز تولید می‌گردد.

شاسی یا اسکلت بالابر یکی از مواردی است که در انتخاب بالابر خوب تأثیر به سزایی دارد هنگام انتخاب نمودن شاسی باید توجه داشته باشید که شاسی بالابر مصالح ساختمان باکیفیت و مقاوم باشد و خم لوله‌ها بدون چروک و از لوله سنگین باضخامت حداقل دو میلی‌متر برای ساخت پایه بالابر استفاده‌شده باشد

پایه بالابر ساختمانی

پایه‌های بالابر بسیار مهم است که مقاومت لازم برای حمل بار را داشته باشد و ارتفاع آن به حد استاندارد در نظر گرفته شده و هنگام تخلیه و جابه‌جایی بار به‌راحتی بشود از آن استفاده نمود و فضای کافی برای تخلیه و جابه‌جایی بار را داشته باشد. پیشنهاد می‌کنم در این باره مطلب خرید شاسی بالابر مصالح ساختمانی را بخوانید اگر قصد خرید دارید به‌صورت تک و عمده می‌توانی سفارش خود را ثبت کنید.

شاسی، الکتروموتور، گیربکس، سه مورد که یک بالابر به آنها نیاز دارد

توجه: تا اینجا با سه اصل بسیار مهم بالابر ساختمانی آشنا شدید که هر بالابر برای کارکرد خود به آنها نیاز دارند اگر شاسی، الکتروموتور، گیربکس، نبود بالابر هم و جود نداشت قیمت بالابر را قیمت خرید آن سه مورد که ذکر شد تعیین می‌نماید اما هریک از آنها مختص کاری طراحی شده اگر شما قصد ساخت یک ساختمان ۵ الی ۶ طبقه را دارید نیازی نیست که پول اضافه برای خرید بالابر ساختمانی پرداخت نمایید که برای کار شما ساخته نشده است در ادامه انواع الکتروموتورهای مخصوص بالابر ساختمانی و گیربکس‌های بالابر را معرفی و خوب، بد آنها را بیان خواهم کرد.

عجله نکن: با انتخاب موارد ذکرشده می‌توانید یک بالابر خوب با امنیت و مقاومت بالا برای کار خود خریداری کنید. اما هنوز موارد زیادی وجود دارد که پیشنهاد می‌کنم آنها را در ادامه بخوانید. 

معرفی انواع بالابر مصالح ساختمانی و کاربرد آنها

توجه! به دلیل مهم بودن موضوع خرید بالابر ساختمانی قصد دارم در این مقاله شرکت‌ها و کارگاه‌های سازنده بالابر، الکتروموتور، گیربکس و متعلقات بالابر ساختمانی ایرانی و خارجی را مورد نقد و بررسی قرار دهم تا هرکسی بتواند بهترین بالابر را برای ساخت ساختمان و کار موردنظر خود انتخاب کند. پس اگر به دنبال خرید بهترین بالابر ساختمانی و یا بالابر برای حفاری چاه هستید حتماً تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

الکتروموتور بالابر ساختمانی که به آن دینام نیز می‌گویند

الکتروموتورهای بالابر ساختمانی معایب و مزایا آنها به الکتروموتور بالابر ساختمانی که یک موتور الکتریکی است دینام هم گفته می‌شود. الکتروموتورهای بالابر در انواع مختلف در بازار موجود است بهترین الکتروموتور تک‌فاز برای بالابر در ۳۰ سال اخیر و پرچم‌دار موتور الکتریکی ساخت کشور یوگسلاوی الکتروکوینا یا الکو یوگسلاوی است که بهترین کیفیت را در میان الکتروموتورهای بالابر داشته و دارد.

الکتروموتورهای بالابر‌ ساختمانی
فروش انواع الکتروموتورهای بالابر ساختمانی

در چه موارد از الکتروموتور الکو یوگسلاوی باید استفاده کنیم

موتور الکتریکی الکو یوگسلاوی، مخصوص بالابر ساختمانی، از بدنه بسیار محکم برخوردار است بدنه آن از جنس آلومینیوم با آلیاِژ بسیار با کیف ساخته شده است پایه‌های آن به‌راحتی از بدنه جدا می‌شود و دارای دو عدد خازن راه‌انداز یکی روغنی ۸ میکرو فاراد و دیگری خازن خشک ۱۲۶ میکرو فاراد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند خازن‌های الکتروموتور الکو یوگسلاوی اصل به‌ندرت خراب می‌شود و جنس پلاتین و کلاچ آن فوق‌العاده و بی‌همتا است سیم‌پیچی الکتروموتورالکو یوگسلاوی صددرصد مس است، الکتروموتور یوگسلاوی بگو نه بسیار ماهرانه طراحی و ساخته شده است. از الکتروموتور الکو یوگسلاوی در بالابرهای بسیار باکیفیت و گران‌قیمت استفاده می‌شود.

چرا الکتروموتور الکو یوگسلاوی را برای بالابر انتخاب کنیم؟!

دینام بالابر ساختمانی برند الکو یوگسلاوی قیمت بسیار بالایی دارد و برای کسانی مناسب است که از بالابر برای ساخت چندین ساختمان می‌خواهند استفاده کنند این الکتروموتور محدودیت برای ارتفاع کار ندارد طبق تجربه که در فروش بالابرهای ساختمانی با الکتروموتور یوگسلاوی داشتم از این بالابر برای ارتفاع صد متر یا بیشتر هم برای حفاری چاه عمیق استفاده نمودن و به‌خوبی جواب گرفتند اگر شما هم به دنبال بالابری با چنین امکانی هستید و قیمت برایتان مهم نیست الکو یوگسلاوی بهترین انتخاب است و با برق تک‌فاز به‌راحتی کار می‌کند مصرف برق این موتور الکتریکی بسیار کم است و در جاهای که افت ولتاژ دارند کارآمد است.

معایب بالابر با الکتروموتور الکو یوگسلاوی

تعویض پلاتین و کلاج الکتروموتور یوگسلاوی بسیار مشکل است و امکان تعمیر آن در محل کار توسط تعمیرکاران سیار بالابر ساختمانی امکان‌پذیر نیست و هزینه تعمیر نگهداری آن نسبت به الکتروموتورهای ساخت چین می‌توان گفت چندبرابر است قطعات اصلی این الکتروموتور متأسفانه به‌سختی یافت می‌شود و مشابه تقلبی آن در بازار زیاد است و تشخیص آن کار دشوار است.

هر الکتروموتوری ممکن است در هنگام نوسان و یا اتصال برق دچار سوختن سیم‌پیچی شود که قیمت سیم‌پیچی الکتروموتور یوگسلاوی هم بسیار بالاتر از سایر الکتروموتورها است.

با توجه به نکات بالا خرید این الکتروموتور برای ساختمان‌های کوچک مناسب نیست اما این الکتروموتور چند سالی است که دیگر در بازار به‌صورت عمده وجود ندارد و سهم اندکی از فروش بالابر ساختمانی با الکتروموتورهای یوگسلاوی را به خود اختصاص داده است و خریداران اندکی دارد.

الکتروموتور الکو ساخت ایران مشابه یوگسلاوی

در ایران چند سالی است که مشابه الکتروموتور الکو یوگسلاوی را تولید می‌کنند که از کیفیت نسبتاً خوبی هم بعضاً برخوردار است. الکو ایرانی در کارگاه‌های کوچک و بزرگ تولید و روانه بازار می‌شود و تنوع زیادی دارند الکو ایرانی را به نام‌های الکو آسیا، الکو البرز، الکو تبریز، الکو کاوه، الکو سمنان، الکو اصفهان، بسیاری از موارد دیگر که تماماً از الکو یوگسلاوی الگوبرداری شده‌اند و اکثراً از کیفیت خوبی برخوردار هستند. قیمت الکو ایرانی نسبت به الکو یوگسلاوی بسیار ارزان‌تر و به‌صرفه است.

 توضیحات که در مورد الکو یوگسلاوی داده‌ام در مورد الکوی ایرانی هم صدق می‌کند؛ بنابراین برای مناطق که افت ولتاژ دارند این الکتروموتورها انتخاب خوبی مصوب می‌شود و تقریباً با الکتروموتورهای ساخت چین هم‌قیمت است.

از الکتروموتور الکو ایرانی برای بالابرهای ساختمانی یک الی ۱۰ طبقه می‌توان استفاده کرد و یک انتخاب اقتصادی محسوب می‌شود. این‌گونه از تولید ملی هم همایت کرده و یک محصول ایرانی را خریداری می‌کنیم.

بالابر مصالح ساختمانی با الکتروموتور موتوژن تبریز

شرکت موتوژن در تبریز واقع شده است با اتکا به بیش از ۴۵ سال تجربه، فنّاوری مدرن، کارکنان مجرب و توانمندی‌های تولیدی خود قادر است که طیف وسیعی از انواع الکتروموتورهای سه‌فاز، تک‌فاز و الکتروموتورهای خاص را بنابه‌درخواست مشتری طراحی تولید کند. موتوژن تبریز برای بالابرهای ساختمانی هم انواع الکتروموتورهای پوسته چدنی و آلومینیومی کلاج دار، رله‌ای نیز تولید کرده است و بعضاً از کیفیت مناسبی برخوردار هست و قیمت مناسب هم دارند.

ضعف الکتروموتورهای موتوژن

بدنه و پایه‌های الکتروموتورهای موتوژن که پوسته آلومینیومی، دارند بسیار شکننده است و در بسیار موارد احتمال شکستن وجود دارد. اما موتوژن تبریز هم در میان بالابرهای ساختمانی سهمی در فروش بالابر با الکتروموتور موتوژن را به خود گرفته در این قسمت از صنعت هم دیده می‌شود امیدوارم که کیفیت بدنه الکتروموتور موتوژن مانند سایر قسمت‌هایش باکیفیت شود.

مزایا بالابر ساختمانی با الکتروموتور موتوژن

چرا باید بالابرهای حمل مصالح ساختمانی با الکتروموتور موتوژن تک‌فاز را انتخاب کنیم چون‌که کیفیت سیم‌پیچی الکتروموتور عالی است و روتور خوبی هم دارد پلاتین، کلاج یا کلید گریزازمرکز، خازن‌های الکتروموتورهای موتوژن همچنین خوب و باکیفیت هستند و جریان آمپر آن پایین است و در مناطق که برق ضعیف دارند مناسب می‌باشد موتوژن تبریز الکتروموتورهایی با پوسته چدن هم تولید می‌کند که قیمت بالابر ساختمانی با الکتروموتور چدنی موتوژن گران‌تر می‌شود ولی عمر مفید کارکردش افزایش میابد و یک بالابر ایدئال می‌شود بالابر موتوژن را بسته به نوع الکتروموتور می‌توان برای ارتفاع یک الی صد متر یا بیشتر هم استفاده نمود.

دسته‌بندی مطالب آموزشی درباره بالابر ساختمانی
اشتراک گذاری
نوشته‌های مرتبط

6 پاسخ به “بهترین بالابر ساختمانی”

  1. گارگاه بالابر سازی محمدی یکی از بهترین تولید کننده های بالابر ساختمانی در تهران است کیفیت عالی قیمت مناسب فوق العاده ای

  2. کیفیت و قیمت محصولات واقعا عالیه نسبت به جاهای دیگه خیلی خیلی ارزانتر از همان جنس که بیرون چند برابر قیمت میدن ایشون به قیمت عمده می فروشند

  3. وب سایت خوبی داری در مورد بالابر های که موجود دارید همه رو بگذارید من ابتدا وب سایت شما راچک کردم بالابر مورد نظر من داخل وب سایت نبود زمانی که اکثر بالابر فروشی ها راچک کردم باشما تماس گرفتم و بسیار با حوصله کامل جواب دادید و یک بالابر سفارشی برایم درست کردید اکنون کارم تمام شده است و تا حالا یک بارم خراب نشده مقداری گرون خریدم اما راضیم ازش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت